2018

„Printmaking IN” ir starptautisks grafikas festivāls, kas ik gadu pulcē māksliniekus no dažādām pasaules valstīm, piedāvājot izstādes, meistarklases, performances un citus publiskus pasākumus ar mērķi popularizēt grafiku un integrēt mākslu cilvēku ikdienā.

HEAVENS’ UNDERGROUND

2018. gadā festivālam dots moto „Heavens’ Underground”, aicinot māksliniekus domāt par paradoksiem un pretējībām, kas ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa.

Vai debesīm ir pagrīde? Vai pagrīdē ir debesis? Varbūt nav pierasts uzdot šādus jautājumus, meklējot saistību pretējībās. Debesis un viss, kas mums ar tām asociējas taču ir tik nesavienojamas ar pagrīdi. Tomēr debesis, kas simbolizē pilnību, laimi un pagrīde, kas simbolizē alternatīvo kultūru, brīvību, ir kā ūdens un eļļa, kas nekad nesajaucas, tomēr mūsu dzīvē ir tuvu līdzās. Vienā mirklī tu vari būt debesīs, bet jau nākošajā atrasties pagrīdē. Debesis un pagrīde ir atspulgs dzīves paradoksālajai loģikai.

Festivāla laikā Rīga kļūs par pasaules grafikas centru. Festivāla ietvaros dažādās norises vietās notiks izstādes, performances un citi mākslas pasākumi, pulcējot Rīgā māksliniekus no Somijas, Ālandu salām, Norvēģijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Vairāk info: https://www.facebook.com/PrintmakingInLatvia/