Arhīvs

BELOW THE 2017 FESTIVAL INFO

“Printmaking IN” ir starptautisks festivāla zīmols, kas radies Igaunijā, Pērnavā 1998. gadā. Ar laiku “iekarojot” arī Tallinu un Tartu. 2016. gada vasarā festivāls šķērsoja Igaunijas robežu un pirmo reizi ar vadmotīvu „Atpakaļ haosā” notika Rīgā. Festivāls pulcē māksliniekus no dažādām pasaules valstīm uz kopīgām izstādēm, meistarklasēm, grafikas drukāšanas performancēm un citiem publiskiem pasākumiem.

Festivāla laikā Rīga kļūs par pasaules grafikas kontrolpunktu. Apvienojot dažādus māksliniekus no atšķirīgām pasaules valstīm, festivāls ietver grafikas izstāžu un ar to saistītu aktivitāšu sēriju. Festivāls prezentē gan tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), gan parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu. Festivālam ir plaša rezonanse gan lokālā, gan starptautiskā mērogā, tajā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Skandināvijas, Austrālijas, ASV un Ķīnas.

Festivāls ļaus piedzīvot vairākas nozīmīgas mākslas izstādes Rīgā un tās pavadošos pasākumus dažādām mērķauditorijām – radošās darbnīcas bērniem, meistarklases studentiem un interesentiem, performances un paneļdiskusijas plašam apmeklētāju lokam. Festivāla programma Rīgā ļaus plašākai sabiedrībai tuvāk iepazīt grafikas šarmu un pasaules elpu.

Šoreiz festivālam piešķirts vadmotīvs „Klusuma vētra”, kas aicina māksliniekus savos darbos domāt un runāt par mūsdienu pasaulē eksistējošo komunikācijas un saskarsmes kultūru, kurā klusums ir kļuvis neikdienišķs. Mēs nepārtraukti saskaramies ar sociāliem izaicinājumiem, ko rada galējības starp toleranci un diskrimināciju. Ir grūti noteikt, kur ir robeža starp aizstāvību un aizskaršanu, kad vardarbība kļūst attaisnojama un kad tā ir noziegums. Vai neērtais klusums var kalpot kā protests un sacelt vētru sabiedrībā, kurā valda empātijas un līdzpārdzīvojuma trūkums, sabiedrībā, kurā kliedz visi, bet ne visi tiek sadzirdēti?

Festivālu organizē biedrība “Grafikas Kamera” un mākslinieku apvienība “NON GRATA” (Igaunija) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, biedrību “Latvijas mākslinieku savienība”, Izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”, Gētes institūtu Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmiju, Kaņepes kultūras centru, “Free Riga” un DABA.INFO. Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ASV vēstniecība Latvijā, Luste silkscreen studio, Akmeņlauzis, Zemgus Poligrāfijas Serviss, Folkklubs Ala Pagrabs, Upnet. Informatīvie atbalstītāji: RadioNABA, Arterritory, Satori.

Printmaking IN Latvija
2017

KLUSUMA VĒTRA 
Ķīnas un Amerikas mākslinieku izstāde
Latvijas mākslinieku savienības galerija
27.07. – 10.09.2017.
Atklāšana: 26.07.2017. plkst. 18.00
Adrese: 11. Novembra krastmala 35, Riga, Latvia-LV-1050

Izstādes nosaukums “Klusuma vētra” ir šī gada festivāla Printmaking In vadmotīvs, kura mērķis ir aicināt māksliniekus savos darbos domāt un runāt par mūsdienu pasaulē eksistējošo komunikācijas un saskarsmes kultūru, kurā klusums ir kļuvis neikdienišķs. Izstāde apvieno divas Latvijas videi eksotiskas, savstarpēji atšķirīgas nācijas un ļauj iepazīt dažādus skatījumus uz mūsdienu sabiedrības procesiem.

Izstādē piedalās mākslinieki Eric Piper, Ryan O’Malley, apvienība “Wild Torus” (Amy Mathis, Jana Astanov and Mike Berlant) no ASV, Liu Aiguo un Sun Shao Kun no Ķīnas un Taje Tross no Igaunijas

…………………………………………………………………..
PRINTMAKING IN: ATKLĀŠANA
izstāžu atklāšanas rallijs
11.08.2017 plkst. 15.00 – 21.00

…………………………………………………………………..
VĒSTULES NO AUSTRĀLIJAS
Austrālijas mākslinieku izstāde
Latvijas Nacionālā bibliotēka, 5. stāva ātrijā
12.08. – 25.08.2017.
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 15.00
Adrese: Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423

Trīs Austrālijas mākslinieku grafikas izstāde, kas atspoguļo senās aborigēnu kultūras dzīvotspēju mūsdienu mākslā. Mākslinieki, kurus vieno pilsēta Kērnsa, savā daiļradē interpretē vietējās kultūras vēsturi un cilvēka vietu tajā. Izstādes ietvaros prezentāciju par Kērnsas māksliniekiem sniegs mākslas centra Canopy Art Center vadītājs Teo Trembleis (Theo Tremblay). Šī centra paspārnē darbojas arī izstādes dalībnieki.

Izstādē piedalās mākslinieki:

Daniel O’Shane
Kei Kalak (Glen Mackie)
Wunjarra (Heather) Koowootha

…………………………………………………………………..
MACIEJ JAROSZCZUK
personālizstāde
LMS ēka 5. st 81. telpas kamergalerijā
12.08. – 27.08.2017.
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 16.00
Adrese: 11. Novembra krastmala 35, 5. st 81. telpas kamergalerijā, Riga, Latvia-LV-1050

Maciej Jaroszczuk ir grafiķis un jauno mediju mākslinieks no Polijas, kurš festivāla Printmaking In Latvia ietvaros pavadīs divas nedēļas rezidencē Rīgā.
Mākslinieks savos darbos cenšas atrast pats savu matrices un novilkuma definīciju – jaunu definīciju, kas precīzāk izsaka modernā cilvēka stāvokli.

„Es ticu, ka grafika kā mākslas veids, kas vienmēr bijis saistīts gan ar tehnoloģiju, gan ar tradicionālo zīmējumu, spēj izcili atspoguļot mūsdienu apstākļus un mūsu civilizāciju – tas ir, liecināt par pagātni tādā pašā mērā kā par tagadni. Savos darbos es kombinēju tradicionālus paņēmienus ar digitālām un eksperimentālām attēla radīšanas metodēm, tā mēģinot radīt vizuālu valodu, kas spētu savienot pagātni ar tagadni.” \Maciej Jaroszcuk\

Rezidences laikā mākslinieks turpinās strādāt pie darbu cikla “Popielec” \ „Pelnu diena”, ieaužot savos darbos jaunas tēmas, kas saistās ar ceļojumu uz Rīgu.

…………………………………………………………………..
RAUL MEEL: KLUSUMA TERITORIJA
personālizstāde
Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zāle
12.08.2017. – 27.08.2017.
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 17.00
Adrese: Kungu iela 3, Rīga, LV-1050

Rauls Mēls (1941) ir igauņu klasiķis – avangardists, kurš strādā kā konceptuāls minimālists, veidojot abstraktas kompozīcijas. Viņa darbos dominē grafiska spēle ar zīmēm un simboliem – formālo izteiksmes līdzekļu un satura saspēle. Rauls Mēls strādā ar attīrītu mākslas valodu. Viņa individuālais ritms un specifiskais darbu plūdums rada unikālu kompozīcijas asprātību. Festivāla tēma “Klusuma vētra mākslinieka  darbos atklājas gan darbu saturā, un veidā kā tiek atklāts vēstījums, gan formālajos izteiksmes līdzekļos. “Klusuma teritorija” ir fiziskā un garīgā robeža, kas tiek novilkta cilvēka prātā un sirdī. Tā ietver jautājumus gan par vērtībām, gan mākslas darba estētiku.

Rauls Mēls izmanto vizuālo klusumu, lai radītu satricinājumu skatītāja iekšējai pasaulei.

Kuratore: Ieva Nagliņa.

…………………………………………………………………..
ANONYMOUS BOH: Drīzumā
personālizstāde
Gētes institūts
11.08. – 21.09.2017.
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 18.00
Adrese: Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas)

Rīga LV-1050, Latvija

Ir iestājusies Apokalipse. Vētra. Realizējot visas mākslas formas caur globālajām “Non Gratas” performancēm ceļojošā festivāla “Diverse Universe” ietvaros, Anonymous Boh ne vien norāda uz Vētru, kurā pašreiz stāvam, bet izraisa vīzijas par gaidāmajām pēc-apokalipses absurdi rotaļīgi mokoši kaleidoskopiskajām ainavām.

“Kopš 1992. gada iguaņu mākslinieks Anonymous Boh (Als Paldroks) darbojas nedefinējamā teritorijā, kurā mākslas priekšmets ir ticis sagūstīts, lai eksistētu kā fizisks objekts. Šai telpai ir neskaitāmas dimensijas, kas kļuvušas par pamatu viņa radošajai darbībai. Performances grupas “Non grata” vadīšana faktiski nozīmē Neredzamo mākslas (The Art of Invisibles) kustības izveidi, skolu, ko iespējams raksturot kā strukturētu haosu un performances patvaļīgi izvēlētā vidē un iekštelpās.”
(Raivo Kelomēss, Igaunija)

………………………………………………………………..
AIZVERIES
Latvijas mākslinieku sietspiedes lieformātu izstāde
Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā K2
11.08 – 25.08.2017
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 19.00
Adrese: Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050

Ideja radīt sietspiedes lielformātu izstādi radās aptuveni pirms četriem gadiem ar mērķi parādīt iespējas, ko sniedz nedaudzās sietspiedes darbnīcas, kurās iespējams strādāt ar lielu formātu. Grafikas festivāls Printmeking IN radīja lielisku dzinuli un platformu to īstenot. Nosaukums un tēma “Aizveries!” izkristalizējās no šī gada festivāla kopējās vadlīnijas “Klusuma vētra”, bet tas nes mazliet agresīvaku un poētiskāku noskaņu.

Izstādē skatāmi divu paaudžu aktīvi strādājošu latviešu mākslinieku darbi par aizvēršanās, atvēršanās un klusuma un skaņas tēmām. Visi lielformāta sietspiedes darbi radīti speciāli šai izstādei un prezentā gan trausli personiskas, gan politiskas un provokatīvas tēmas. Par vienu no izstādes iedvesmas avotiem kalpoja 80tajos gados radītie, tā saukto supergrafiķu darbi. Un daži no viņiem (supergrafiķiem) radījuši arī jaunus mākslas darbus izstādei “Aizveries!”. Ekspozīciju papildina video, kas atspoguļo darbu radīšanas tehnisko procesu darbnīcā.

Izstādē piedalās mākslinieki: Edgars Ābele, Kristians Brekte, Liena
Bondare, Aleksandrs Breže, Andris Breže, Ēriks Caune, Maija Kurševa, Jānis Murovskis, Ojārs Pētersons, Sabīne Vekmane.
Kuratori: Sabīne Vekmane un Kristians Brekte.

…………………………………………………………………..
PAULIS LIEPA: +/- 
personālizstāde
Kaņepes kultūras centrs
12.08. – 10.09.2017.
Atklāšana: 11.08.2017. plkst. 20.00
Adrese: Rīga, Skolas iela 15

Paulis Liepa ir viens no spilgtākajiem māksliniekiem Latvijā, īpaši grafikas laukā. Izstādē būs skatāmi mākslinieka jaunākie darbi.

“Patiesības meklējumi rasējumos un statistikas datos. Cīņa par ietekmes sfērām, kontrole pār ģeogrāfiskām vienībām. Cinisks, auksts aprēķins. Cilvēce kā bezgalīgi sarežģīts mehānisms ar berzi, spriedzi, materiāla nogurumu un tvaiku, kas jānolaiž. Papīra uzslāņojumi, attēlu plūsma, kas arvien vairāk atgādina dienasgrāmatu, kur par pieturas punktiem kļūst zīmju un vērtību juceklis, troksnis, aprautas frāzes, atgriezumi, infografika, daži lēti joki, ložu svilpieni un nāve ne vairāk kā statistikas sadaļa.”
\Paulis Liepa\

…………………………………………………………………..
AFTER-PARTY
“AUTENTIKA (B2)”
11.08.2017. 22.00 – 5.00
Adrese: Bruņinieku iela 2, Riga, Latvia

1
electro, funk, house, techno
22:00 ?
00:00 STEVE VANONI (USA) fb.com/steve.vanoni
01:00 DRONE fb.com/drone58
02:00 VAN DELLE (USA) soundcloud.com/vandellenyc
03:30 ?

2
downtempo, house, techno, trip hop
23:00 KĀRLIS FELDMANIS soundcloud.com/karlisfeldmanis
01:30 KRII soundcloud.com/kristaps-krievs

video
NON GRATA (EST) www.printmaking.ee
tea & vinyl
RIGA RECORD DIG www.j.mp/RigaRecDig

…………………………………………………………………..
PRINTMAKING IN: SIETSPIEDES DARBNĪCA
Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā K2
17.08.2017. plkst. 18.00 – 20.00

17.augustā 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā K2 notiks sietspiedes darbnīca. Izstādes Aizveries \ Shut up kuratore Sabīne Vekmane no Luste silkscreen studio stāstīs par sietspiedes tehniku un izstādi “Aizveries”. Apmeklētājiem būs iespēja sietspiedes tehnikā apdrukāt līdzpaņemtās lietas (vēlams gaiša, dabiskas škiedras tekstila).
Dalība darbnīcā bez maksas.

…………………………………………………………………..
PRINTMAKING IN: GRAFIKAS DARBNĪCA
Latvijas mākslinieku savienības galerija
18.08.2017. plkst. 17.00 – 19.00

Radošās darbnīcas festivāla Printmaking In Latvia ietvaros ļauj iepazīt dazādas grafikas tehnikas. Šoreiz varēs apgūt monotipiju, kā arī izveidot unikālu zīmogu ar saviem iniciāļiem.

Monotipija ir viena no grafikas gludspiedes tehnikām ,un tā ļauj iegūt tikai vienu novilkumu no izveidotā zīmējuma uz plates.
Savukārt, zīmogs tiek veidots izmantojot augstspiedes tehniku principu, kad attēls tiek iegūts no reljefa augstākajām vietām.

Darbnīcu vada mākslinieces Ieva Nagliņa un Inese Lieckanina.

…………………………………………………………………..
PRINTMAKING IN: MĀRA SUBAČA MEISTARKLASE
Kaņepes kultūras centrs
19.08.2017. plkst. 12.00 – 14.00

19.augustā Kaņepes Kultūras centrs no 12.00 līdz 14.00 notiks Māra Subača meistarklase.
Meistarklases laikā mākslinieks demonstrēs un piedāvās apmeklētājiem izmēģināt grafikas autortehniku, izmantojot divas krāsas. Tehnika izceļ intuīcijas un zemapziņas klātbūtni, kā neatņemamu darba radīšanas instrumentu.

Māris Subačs 1988. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju un šobrīd ir viens no mūsdienu atpazīstamākajiem vidējās paaudzes grafiķiem ar tikai viņam vien raksturīgu rokrakstu. Mākslinieka darbi ir vienkārši, shematiski, bieži papildināti ar tekstu, kā arī idejiski ļoti ietilpīgi. Subačs raksta un ilustrē grāmatas.

Meistarklase notiek starptautiskā grafikas festivāla Printmaking In Latvia ietvaros.

…………………………………………………………………..
PRINTMAKING IN: ZĪMOGU DARBNĪCA AR LĀSMU PUJĀTI
Latvijas mākslinieku savienības galerija
09.09.2017. 19.00 – 21.00

Sestdien, 9. septembrī Baltā Nakts noskaņās no 19.00 līdz 21.00 LMS Latvijas Mākslinieku savienība galerijā notiks ģeometrisko zīmogu darbnīca izstādes “Klusuma vētra” ietvaros.

Izmantojot augtspiedes tehnikas principu, apmeklētāji varēs izveidot katrs savu Baltās nakts seju no dažādiem ģeometriskajiem zīmogiem. Dažāda lieluma un formas zīmogus kombinējot individuālā kompozīcijā varēs radīs atšķirīgus tipāžus un grimases atbilstoši savam noskaņojumam vai radošajai iecerei.

Darbnīcu vadīs māksliniece Lāsma Pujāte.

Lāsma Pujāte ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu. Viņas iecienītākās grafikas tehnikas ir linogriezums un litogrāfija. Ar labiem panākumiem piedalās starptautiskās izstādēs. Ir ikgadējās miniatūrgrafikas izstāžu kuratore kopš 2013. gada.

Ik pēc stundas 18.30; 19.30 un 20.30 būs iespēja doties ekskursijā pa ēku festivāla kuratores Ievas Nagliņas vadībā. Ekskursijā būs iespēja uzzināt vairāk par amerikāņu un ķīniešu grafiķu izstādi “Klusuma vētra”, iepazīt “Latvijas Mākslinieku savienības” muzeju un apmeklēt divas grafikas darbnīcas (oforta darbnīcu 3. stāvā un litogrāfijas darbnīcu 5. stāvā).

Ieeja pasākumā bez maksas.

…………………………………………………………………..

BELOW THE 2016 FESTIVAL INFO

EXHIBITIONS
IZSTĀDES

The Riga City Council Association of Cultural Institutions Exhibition Hall
“Riga Art Space”

22.06. – 21.08.2016
Large hall
Exhibition “Back to Chaos” by artists from the USA
ASV mākslinieku izstāde “Atpakaļ haosā”
More information in the Facebook event >>
30.07. – 21.08.2016
Intro hall
Solo exhibition “Stardust” by Anonymous Boh
Anonymous Boh personālizstāde “Zvaigžņu putekļi”
Kungu iela 3, Rīga

27.07. – 30.07.2016
Culture and Arts Project NOASS / “Kultūras un māksla projekts NOASS”
Kinobox Obscura (Juho Poesiloe Pöysti, Mika Palonen, Tuomo Vuolteenaho and Risto Puurunen), Finland
Kinobox Obscura grupa (Juho Poesiloe Pöysti, Mika Palonen, Tuomo Vuolteenaho un Risto Puurunen), Somija
Ab Dambis 2, Rīga
Facebook event >>

29.07.2016
Opening rally of all the exhibitions!
16.00 -> Book shop “Bolderāja” / Grāmatu veikals “Bolderāja”, Avotu iela 29, Rīga
17.00 -> Gallery “427” / Galerija “427”
18.00 -> Kanepe Culture Center / Kaņepes kultūras centrs
19.00 -> The Riga City Council Association of Cultural Institutions Exhibition Hall “Riga Art Space”
20.00 -> Culture and Arts Project NOASS / “Kultūras un māksla projekts NOASS”
More information in the Facebook event >>

30.07. – 26.08.2016
Gallery “427” / Galerija “427”
Solo exhibition by Inga Ģibiete
Ingas Ģibietes personālizstāde
Stabu iela 70, Rīga

30.07. – 28.08.2016
Kanepe Culture Center / Kaņepes kultūras centrs
Solo exhibition by Toomas Kuusing
Toomas Kuusing personālizstāde
Skolas iela 15, Rīga

30.07. – 14.08.2016
Culture and Arts Project NOASS / “Kultūras un māksla projekts NOASS”
Rasmus Danø, Denmark
Liena Bondare and Vilnis Putrāms, Latvia
Izstāde ar Rasmus Danø (Dānija), Liena Bondare un Vilnis Putrāms (Latvija) piedalīšanos.
Performances by NON GRATA, “AINA”, “Klīga”
Ab Dambis 2, Rīga

30.07. – 13.08.2016
Book shop “Bolderāja” / grāmatu veikals “Bolderāja”
Solo exhibition by Janika Herlevi (Finland)
Janika Herlevi personālizstāde (Somija)
Avotu iela 29, Rīga

Pärnu schedule

Saturday
12.00 take off to Pärnu “BACK TO CHAOS”
16:00 Exhibition Opening in Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia str) – MATTI MILIUS exhibition
(Curated by Meelis Tammemägi)

16.30
Exhibition Opening in Endla Theatre (Akadeemia str)
Printmaking IN exhibition – Tyler Krasovski, Eric Piper (USA), Kate Seržāne, Mārīte Kluša, Maija Kurševa, Sabīne Vekmane, Ieva Nagliņa & Paulis Liepa (Latvia), Tarvvi Laamann, Peeter Allik, Amazing Hancock Brothers, Ryan O’Malley, Julia Curran, Indiosindios Lopez (Mex), Bo Bo & Lemon (China) jt.

17. 30
Exhibition Opening in Pärnu Town Gallery
Women Exhibition:
Taje Tross (Estonia)
Britta Benno (Estonia)
Nina Yhared (Mexico)
Sissi & Shaokun Sun (China)
Xenia Fedorchenko (Russia)
Elo Liiv (Estonia)
Performance by Hiroko Tsuchimoto (Japan)

18.00
Exhibition Opening in Avangard Gallery Rüütli 29
Anonymous Boh solo exhibition

19.00
Exhibition Opening in Pärnu Artist House Nikolai 27
Caroline Sada

19.45
Exhibition Opening in Tartu University Pärnu Collage (Ringi 56) HGDF Graphic Design Exhibition –
ALIEN by curator Marko Kekishev

20.00
Exhibition Opening in Katlamaja – Ringi 57
Sculpture installation exhibition “Back To Chaos”
Anonymous Boh, Elo Liiv, Mati Karmin, Aili Vahtrapuu, Mari-Liis Tammi, Temuri Hvingija & R_R,
Vergo Vernik, Toomas Altnurme, Kaspar Rabbi, Oliver Rull, Hannes Paldrok, Danny Gonzalez, Johan Huimerind, Põvvat Kama, Leonhard Lapin
Fire Sculpture! NON GRATA PERFORMANCE!
Sounds by Taivo Peterson

22.00
Chill Out in Printmaking IN Studio – Rüütli 23
Danny Gonzalez (Puerto Rico / USA)

Sunday 31.07
15.00 Camera Obscura Boat on Pärnu River
Juho Poesiloe Pöysti, Mika Palonen, Tuomo Vuolteenaho & Risto Puurunen

Rasmus Danø: From the series “Extension”.
Kinobox Obscura: 3D camera obscura boat launch in Helsinki July 2016. Photo: Anna-Maija Aalto
Riga opening July 27th 2016, 12 AM.

International graphic art festival “Printmaking IN”
Starptautisks grafikas festivāls “Printmaking IN”

“Printmaking IN” is an annual, international festival which began in Parnu, Estonia, in 1998. The festival is a platform which brings together artists from Europe, Scandinavia and America. It will be held in Riga for the first time. The festival reflects the full spectrum of graphic techniques. It both presents and nurtures traditional techniques (including linocut, woodcut, silkscreen etc.), as well as revealing the interdisciplinary nature of graphics.

Festivāls “Printmaking IN” ir ikgadējs starptautisks festivāls, kas radies Igaunijā, Pērnavā, 1998. gadā. Festivāls rada vienojošu platformu māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm Eiropā, Skandināvijā un Amerikā. Pirmo reizi tas norisināsies arī Rīgā. Festivāla notikumi piedāvā iepazīt grafikas dažādās tehnikas visā to plašumā. Tas prezentē un kopj tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), bet parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu.

The festival’s central exhibition “Back to Chaos” in the “Riga Art Space” large hall with artists from the USA. The central event of the festival the opening rally on 29th July 2016 will be joined by other festival exhibition spaces: Riga Art Space intro hall (Solo exhibition “Strardust” by Anonymous Boh (Al Paldrok), Estonia), Gallery “427” (Solo exhibition by Inga Ģibiete, Latvia), Kanepes kulturas centrs (Solo exhibition by Toomas Kuusing, Estonia) and floating art center “Noass” (exhibition and performances by artists from Latvia, Estonia, Finland and Denmark).

Festivālā centrālā izstāde “Atpakaļ haosā” ar māksliniekiem no ASV notiks “Rīgas mākslas telpas” lielajā zālē. Centrālais festivāla pasākums būs atklāšanu rallijs 29. jūlijā, kad pievienosies pārējās izstāžu vietas: Rīgas mākslas telpas intro zāle (Anonymous Boh (Al Paldrok), Estonia, personālizstāde “Zvaigžņu putekļi”), galerija “427” (Ingas Ģibietes personālizstāde, Latvija), Kaņepes kultūras centrs (Toomas Kuusing personālizstāde) un peldošais mākslas centrs”Noass” (Latvijas, Igaunijas, Somijas un Dānijas valstu mākslinieku izstāde un performances).

Janika Herlevi: Arsenal

CONTACT INFORMATION

grafikaskamera@gmail.com
+371 28831103

ORGANIZERS AND PARTNERS
ORGANIZATORI UN PARTNERI

Ieva Nagliņa, curator / kuratore (Latvia/Latvija)

Al Paldrok, curator / kurators (Estonia/Igaunija)

Paulis Liepa, curator and graphic designer / kurators un grafiskā
dizaina autors (Latvia/Latvija)

Liena Bondare, co-curator / līdzkuratore (Latvia/Latvija)

Māra Uzuliņa, curator assistant / kuratora asistente (Latvia/Latvija)

Juho Poesiloe Pöysti, web page administrator / mājaslapas administrators (Finland/Somija)

Grafikas kamera – litografstudio.tumblr.com
In Facebook >>

Non Grata group http://printmaking.ee

“Riga Art Space” – makslastelpa.lvwww.facebook.com/Rīgas-Mākslas-Telpa

“Culture and Arts Project NOASS” – noass.lvwww.facebook.com/noass.lv/

Gallery “427” – fourtoseven.infowww.facebook.com/4toseven

Kaņepes kultūras centrs (Canabis Culture Center) – kanepes.lvwww.facebook.com/Zoo.KKc/

Silkscreen Studio “Luste”- luste.lvwww.facebook.com/Luste-silkscreen-studio

Kinobox Obscura  – http://www.3dcameraobscura.com/

Bar “Chomsky”

Bar “Pils”

The official project radio station NABA – www.naba.lv

Janis Rozentals Riga Art Highschool – http://jrrmv.lv/en
Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola

Zemessardzes 19.nodrošinājuma bataljons

Anonymous Boh: Stardust

SUPPORTERS
ATBALSTĪTĀJI

Rīgas dome / Riga City counsil
Valsts kultūrkapitāla fonds / State culture capital foundation
Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība / Embassy of Unites States
Drukas darbnīca “Tava siena” / print studio “Tava siena”
SIA “Valmiermuižas alus”
Danish Arts Council and Norden Mobility Programme
Kone Foundation Finland (Kinobox Obscura)
“Akmeņlauzis”
Folkklubs ALA Pagrabs