STAND
WITH
UKRAINE

Elīna Elere

Elīna-Elere

Iepazīstinām ar izstādes PĀRMAIŅU PRIEKŠĀ māksliniekiem!
ELĪNA ELERE

“Spārni”
Monotipija. 2019.-2023.

Māksliniece Elīna Elere strādā dažādās grafikas tehnikās, kas dažkārt pat pārklājas. Savā tēlu valodā iekļauj gan simboliskus, gan stāstošus motīvus, to visu ietērpjot pozitīvā krāsainībā.
Strādā kā pedagoģe Grafikas darbnīca un mākslas studija Galerijā Centrs, “Grafikas skolas” darbnīcā vairāku gadu garumā tapis arī izstādē skatāmais darbu cikls.
“Monologs un meditācija caur dobspiedumu un augstspiedumu, papīru un krāsu. Eksperimenti ar papīra virsmām un manu pacietību, jo katrs ir tapis no kartona atlikumiem beigās sadalot tos kā puzli, drukājot ar roku pa vienai spalvai kā ar otu gleznojot. Tās ir arī neizrunātās sarunas ar savējiem. Ar mammu, spalvu rotu dizaineri, ar tēti – spalvas meistaru kaligrāfijā. Iespēja drukāt uz grafikas preses “Grafikas darbnīcā” un drukāt tik ilgi un bieži, cik nepieciešams, lai darbs taptu… Tā ir liela laime! Eksperimentēju ar papīra virsmas materialitāti un izmēriem. Brīnos par notiekošo, un pakļauju notikumu gaitu procesā, kā gleznojot. Es nezinu, cik kārtas ir katram spārnam. Iedvesmo doma, ka nelietoju dārgus un grūti atrodamus materiālus klišeju izveidei, bet darbnīcā neizdevušos un senus citu autoru nepaņemtos kartonus vai estampus,” komentē autore.
“Zaļā vārna – nekad neesmu satikusi. Zilzīlīte, saburzīta, katru rītu pie loga un ābelē. Ūbele – saburzītā – satiku beidzot 2022. gadā Ventspilī, nedaudz salijušu. Ūbele aukstajā adatā. Rozā karošknābis – vēl noteikti sastapšu un
Edvards Grīgs – ievelkošais mūzikā un
Zilais un Zeltainais un citi… Sagatavošanā dzenis, krauklis, Arvo Perts un Pēteris Vasks un saullēkts, un…” Elīna Elere.
Izstādi iespējams apskatīt un iepazīties ar laikmetīgās grafikas pārstāvjiem Baltijā līdz 6. augustam Rīgas mākslas telpa.
Foto: Didzis Grodzs