STAND
WITH
UKRAINE

Ilze Lībiete

Ilze-Lībiete

Iepazīstinām ar izstādes PĀRMAIŅU PRIEKŠĀ māksliniekiem!
ILZE LĪBIETE

“Letarģija”
Telpiska instalācija, digitālā druka, audums, 140x200x50 cm. 2023.

Ilze Lībiete savulaik plašāku ievērību guva ar melnbaltajām litogrāfijām un spilgtiem laika raksturojumiem grafikā. Vēlāk autore pievēršas abstrakcijai, kas loģiski turpina viņas no ikdienas abstrahēto tēlu attīstību. Daiļradē ienāk arī krāsainā litogrāfija un lielformāta tušas zīmējumi, kas brīvos žestos un otas vēzienos saglabā asociāciju ar hieroglifiem un tiem raksturīgo minimālismu un simbolismu. Māksliniece strādā arī kā pedagaģe, veido ģerboņus un grāmatu grafiku.
Izstādē “Pārmaiņu priekšā” Ilze Lībiete realizējusi sen lolotu ideju par konceptuālu instalāciju. Atmoda ir gan ikonisks, gan duāls vārds. No vienas puses tas nekad nenoveco, jo pārmaiņas ir aktuālas vienmēr. No otras puses var uzrunāt skarbi personiski – vai esi atmodies? Darbs veltīts pārdomām par atmodas laiku, kas bija nozīmīgs pagrieziens Latvijas vēsturē un uzdod jautājumu par atmodas jēdzienu un nozīmi šobrīd ikvienam no mums personiski.
Izstādi iespējams apskatīt un iepazīties ar laikmetīgās grafikas pārstāvjiem Baltijā līdz 6. augustam Rīgas mākslas telpa.
Foto: Didzis Grodzs