STAND
WITH
UKRAINE

Raitis Hrolovičs

Raitis-Hrolovičs

Iepazīstinām ar izstādes PĀRMAIŅU PRIEKŠĀ māksliniekiem!
RAITIS HROLOVIČS

“Pelēkais kvadrāts”
Augstspiedums, 10x10m. 2023.

“Tu esi pētnieks. Pētnieks nonāk pie pelēka papīra.
Pētnieks novēro, ka papīram ir četri stūri, lai gan visus četrus vienlaikus nevar redzēt. Pētnieks aplūko pelēko kvadrātu, bet neredz tā patieso mērogu. Kvadrāts ir noklāts ar pelēkām papīra strēmelēm, kas apdrukātas ar koka tekstūru. Vai pelēkais kvadrāts ir kādas koka ēkas fragmenta atspiedums uz papīra?
Pelēkās papīra strēmeles ir noklātas ar melno un balto krāsu – bitumu un nedzēsto kaļķi. Bituma un kaļķa papīra strēmeles ir novietotas uz folija plaknes, kas veido pētnieka atspulgu. Pelēkā tonalitāte ir gaismas stadija, kas ļauj pētniekam saskatīt kādu no septiņām varavīksnes krāsām. Kā arī tiek meklēts tumšākais un gaišākais no pelēkajiem.”
Mākslinieks Raitis Hrolovičs strādā dažādos medijos – glezniecība, grafika, instalācija – un veido lielākoties abstraktus, estētiski niansētus darbus. Izstādei autors radījis 10 x 10 metrus lielu augstspiedumu “Pelēkais kvadrāts” ar bitumu uz papīra folijas, apstrādājis ar nedzēsto kaļķi.
Izstādi iespējams apskatīt un iepazīties ar laikmetīgās grafikas pārstāvjiem Baltijā līdz 6. augustam Rīgas mākslas telpa.
Foto: Pēteris Rūcis