STAND
WITH
UKRAINE

Ernests Kļaviņš

Ernests Kļaviņš

Iepazīstinām ar izstādes PĀRMAIŅU PRIEKŠĀ māksliniekiem!
ERNESTS KĻAVIŅŠ

“Grāmatu draugs”
Grāmatas, digitālā druka, mīkstie vāki
AL. Stable diffuRealistic_Vision_V1.4.ckpt [660d4d07d6]. 2023.

Grāmatu draugs ir ar “mākslīgā intelekta” palīdzību radīti grāmatu vāki dažādos žanros. “Modelis parāda vidējo statistisko ekstraktu par to kā var izskatīties, piemēram “fantasy” stila vai cita žanra grāmata, bet aiz tā stāv pilnīgs iekšējs tukšums. AI nesaprot kas ir asa sižeta novele, bet vāku uzģenerēt var,” stāsta autors.
Mākslinieks Ernests Kļaviņš zīmē, glezno, veido arī kustīgus un interaktīvus darbus, kā arī instalācijas. Viņa darbus sastopam mediju vidē kā dažādu aktuālu tēmu un rakstu ilustrācijas gan drukātajos, gan digitālajos plašsaziņas līdzekļos. Lielākoties tie ir asprātīgi un trāpīgi kādu politisku notikumu atainojumi. No preses izdevumiem atpazīstam viņa ilustrācijas laikrakstos “Diena” un “Ir”. Kopā ar brāli Andreju Kļaviņu radījis datorspēli “The Case of the Golden Idol”, kas iekarojusi pasaules prestižākos spēļu reitingus. 2015. gadā bijis nominēts Purvīša balvai par izstādi “Nirējs” galerijā “Alma”.
Izstādi iespējams apskatīt un iepazīties ar laikmetīgās grafikas pārstāvjiem Baltijā līdz 6. augustam Rīgas mākslas telpa.
Foto: Pēteris Rūcis